جلسه کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل استان برگزار شد

جلسه کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل استان با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و نمایندگانی از شرکت های آب، برق، گاز و نفت استان کرمان در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری طی سخنانی اظهار داشت: یکی از مباحث مطرح در دنیا بحث حفاظت از زیرساخت هاست.

پیمان سلاجقه افزود: زیرساخت در هر کشوری در حقیقت بنیان اساسی جامعه است و تفاوت ما با انسان های اولیه در داشتن زیرساخت هاست؛ بنابرین آسیب به زیرساخت ها می تواند پیامدهای جبران ناپذیری برای کشور داشته باشد وآسیب به یک بخش، بخش های دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد بنابرین زیرساخت های کشور اهمیت و جذابیت کافی را برای دشمن دارد تا مورد تهدید قرار بگیرد.

وی بیان داشت: اهمیت زیرساخت ها اهمیت توجه به آن ها را افزون می کند و آنچه برای زیرساخت ها مهم است ایمنی، امنیت، تاب آوری و تداوم کارکرد برای رفع نیازهای مردم است.

سلاجقه در خصوص انواع تهدیدات زیرساخت ها گفت: انواع تهدیدات شامل تهدیدات امنیتی، سایبری، نظامی و شیمیایی است و حفاظت در مقابل تهدیدات شامل؛ کسب آمادگی های مورد نیاز برای جلوگیری و پیشگیری از بروز و موفقیت در تخریب یا ناتوان سازی زیرساخت در زمان لازم یا پاسخ به این حملات به این بخش هاست.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گفت: سیستم های دولتی باید حداقل هایی را از نظر پدافند غیرعامل داشته باشند و بنابر مقررات حفاظت از دستگاه ها برعهده حراست دستگاه ها و پدافند غیرعامل است.

وی افزود: هدف از حفاظت آن است که هر تخریب یا خسارت فیزیکی باید نادر مختصر و محدود و قابل مدیریت باشد و به خدمات دولتی مسائل اقتصادی و امنیتی حداقل صدمات را وارد کنند و هر مجموعه ای باید قادر به دفاع از خودش باشد در واقع باید در ابتدا تهدیدات و ضعف دارایی ها را بشناسیم برنامه ها برای کاهش آسیب پذیری ها ارائه شود و در نهایت از طریق انجام رزمایش های نزدیک به شرایط واقعی به آمادگی های لازم رسید.

سلاجقه اظهار داشت: باید در زمینه انرژی بحث ذخیره سازی به عنوان اصل پدافند غیرعامل رعایت شود ذخایر استراتژیک وجود داشته باشد.

همچنین در این جلسه در خصوص تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه های برق حرارتی، تامین سوخت و آماده به کار بودن دیزل های اضطراری و مراکز مهم و حساس، حفاظت از مخازن آب شرب، حفاظت فیزیکی از سدها مطالبی بیان و تصمیماتی اتخاذ گردید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید