شروع رسمی پروژه ارتقاء زیرساخت مخابراتی قرائت کنتورهای بازار برق

سرویس خبری افشان: بهره برداری از پروژه ارتقاء زیرساخت مخابراتی شبکه سنجش و پایش انرژی با حضور معاون مخابرات و پشتیبانی فنی شرکت مدیریت شبکه برق ایران در شرکت برق منطقه ای کرمان به صورت رسمی آغاز شد.

مهندس علی اکبر عباسی در این جلسه در رابطه با این پروژه گفت: پیش از این اطلاعات از طریق شبکه های  هریک از شرکت های  برق منطقه ای جمع آوری می شد  و اطلاعات به صورت گسسته و در برخی مواقع همراه با تاخیر و نقص بود که اکنون با استفاده از زیرساخت های جدید این مشکل برطرف شده است.

وی افزود:  با استفاده  از زیر ساخت های فیبرنوری نوین اطلاعات  با دقت و سرعت بالایی جمع آوری می شود و می تواند مورد استفاده قرار گیرد  و تاکنون 25 هزار کنتور در سراسر کشور نصب شده است.

معاون مخابرات و پشتیبانی فنی شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: فقط در مناطقی  که بستر فیبر نوری فراهم نبود از APN  ها  به عنوان یک بستر ارتباطی برای قرائت کنتورها استفاده شده است.

مهندس عباسی افزود: این پروژه ابتدا به صورت پایلوت در شرکت برق منطقه ای مازندران ظرف مدت 3 ماه انجام شد و تاکنون در 10 شرکت برق منطقه ای به پایان رسیده است و در بقیه شرکت ها در حال انجام است که پیش بینی ما این است که تا شهریور ماه سالجاری در شرکت های باقی مانده به پایان برسد.

وی افزود: هم اکنون  ضریب قرائت موفق از طریق شبکه فیبر نوری به میزان 99 درصد و ضریب قرائت موفق از طریق شبکه APN ،  95 درصد است.

عباسی گفت: در گام بعدی برای پاسخگویی به نیاز شرکت های توزیع در دسترسی سریعتر،  نرم افزاری برای دسترسی به اطلاعات با فواصل زمانی کوتاهتر فراهم شده است که می تواند اطلاعات کنتورها شامل همه پارامترها را هر 15 دقیقه یکبار در اختیار بگذارد.

وی اظهار داشت: هم اکنون خطای بالانس نبودن ترانس ها  در همه شرکت های برق منطقه ای وجود دارد که از طریق اطلاعات به دست آمده حاصل از اجرای پروژه فوق، طی برنامه ریزی که در شرکت ها انجام می شود  باید این مشکل را مرتفع گردد.

همچنین در ابتدای این جلسه مهندس نصرالهی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان اظهار داشت: در سال گذشته با توجه به کمبود تولید برق در کشور  مدیریت مصرف اعمال شد که با توجه به دقیق نبودن اطلاعات در مواردی باعث ایجاد مشکلاتی برای صنعت استان کرمان شد که امیدواریم با اطلاعات  و آمار دقیقتر از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود. وی با اشاره به زیرساخت ها ی فراهم شده در صنعت برق استان در حوزه تولید و انتقال اظهار داشت: هم اکنون تراز تولید نسبت به مصرف استان کرمان مثبت می باشد و در تلاشیم که این روند ادامه داشته باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید