سی امین جلسه کارگروه بهینه سازی طراحی خطوط و بررسی حریم برگزار شد

سرویس خبری افشان: سی امین جلسه کارگروه بهینه سازی طراحی خطوط و بررسی حریم به میزبانی شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد. در این جلسه مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان ضمن خوشامدگویی اظهار داشت: وجود چنین کارگروه هایی فرصت ذی قیمتی را در جهت کاهش خلاء های موجود فراهم می آورد و امیدواریم این جلسه نتایج مفیدی را دربر داشته باشد.

علی اصغر نصرالهی افزود: با توجه به چالش های مالی که صنعت برق با آن روبروست انتظار میرود با استفاده از دانش روز و افزایش بهره وری که نتایج حاصل از چنین کارگروه هایی است اندکی از بار مالی صنعت کاسته شود.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد مساله تجاوز به حریم خطوط خصوصا در محل های نزدیک  به مراکز استان ها و شهرها است که جنبه حقوقی دستورالعمل ها نیاز به بازنگری دارد.

مهندس عظیم بلبل آبادی  رئیس کارگروه طی سخنانی گفت:  طول خطوط  انتقال و فوق توزیع شبکه برق کشور بیش از 125 هزار کیلومتر مدار خطوط است که ایجاد بهره وری در زمینه خطوط می تواند موجب صرفه جویی هنگفتی شود.

وی افزود: در حال حاضر 12 پروژه فعال در دست اقدام داریم که 50 درصد این پروژه ها که بسیار سنگین هستند و به نتیجه رسیده اند.

در این جلسه ضمن پیگیری نتایج و اقدامات پروژه های قبل کارگروه از جمله پروژه های بهینه سازی برج های خطوط پروژه های آتی در دست اقدام نیز مورد بررسی قرار گرفت و در پایان جلسه  مهندس بخشی کارشناس ناظر خطوط برق منطقه ای کرمان گزارشی از فعالیت های کمیته های خطوط سیگره در ایران ارائه نمود.

همچنین نمایندگان برق منطقه ای خراسان گزارشی از روند اجرای مناقصات خرید تجهیزات خطوط انتقال در قالب طرح فاینانس ارائه نمودند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید