اقدامات شرکت برق منطقه ای کرمان به منظور گذر از پیک بار 98

سرویس خبری افشان:کرمان به نقل از دفتر مدیریت مصرف،  تابستان امسال با  پیگیری مستمر این دفتر جهت اجرای برنامه های پاسخگویی بار و همکاری عالی صنایع در طرحهای مختلف جمع میزان کاهش بار مربوط به قراردادهای همکاری حدود 1000 مگاوات و ماکزیمم همکاری ها در تاریخ 13 مرداد با مقداری بالغ بر 221 مگاوات اتفاق افتاد در حالی که سهمیه کاهش پیک این شرکت به میزان 155 مگاوات تعیین شده است.  

بر اساس این گزارش، امسال به میزان 644.1 مگاوات تفاهم نامه منعقد شد که حدود 3 برابر همکاریهای سال گذشته است. همچنین میزان همکاری ها در تاریخ 31 تیر سال جاری بیش از 70 مگاوات بوده است.

همچنین  در روزهای مانور مدیریت مصرف جمع میزان کاهش بار مربوط به قراردادهای همکاری در روز 27/3/98 به میزان 215.5 مگاوات و در روز 4/4/98 به میزان 349.1 مگاوات بوده است که طی این 2 روز ماکزیمم محلی کاهش بار اتفاق افتاده است.

بر طبق این گزارش، برگزاری جلسات مختلف با صنایع و انجام بازدیدهای میدانی از کارخانه ها و تعامل در زمینه اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق، بررسی و تعیین سقف پیک بار مجاز برای مشترکین با توجه به سقف پیک بار تعیین شده توسط شرکت توانیر و ابلاغ آن به صنایع و پیگیری رعایت سقف مربوطه، پیگیری اجرای برنامه های مدیریت مصرف وزارت نیرو و ارسال گزارش برنامه های شرکتهای برق استان برای توانیر از دیگر اقدامات در زمینه مدیریت مصرف است.

همچنین مشارکت در جلسات اندیشکده انرژی اتاق بازرگانی استان جهت بررسی و راه اندازی "بازار خاموشی هاو "رژیم مصرف برق استان" ، انجام اقدامات و مطالعات مختلف جهت اجرای طرح ویژه ملی "کاهش بار سرمایشی در مناطق گرمسیر"،طراحی برنامه TOU پس از تایید توانیر در مورد مشترکین در جهت کاهش مصرف انجام گرفته است.

این گزارش حاکیست، به منظور مصرف بهینه برق اقداماتی در ساختمان های شرکت، پست ها و پست های در حال ساخت انجام گرفته است. تعویض لامپهای روشنایی معابر از طریق خرید لامپ های فوق کم مصرف، در خواست معاینه فنی و بازرسی موتور خانه ها براساس استاندارد ملی 16000، درخواست دو جدار نمودن ساختمان ها و برنامه ریزی جهت مطالعه و اخذ مشاور به منظور، نصب کلکتور خورشیدی جهت کاهش مصرف گاز،     بهینه سازی کولرهای آبی شرکت به منظور صرفه جویی 50% در مصرف آب و برق از جمله این اقدامات است.

همچنین اقداماتی از جمله: اقدام جهت نصب اتاقک مخصوص اپراتور به منظور محدود سازی فضای سرمایشی وگرمایشی، تشکیل کارگروه مدیریت مصرف در پستهای انتقال و فوق توزیع و بررسی موارد بهینه سازی، استفاده از لامپهای LEDجهت تامین روشنایی داخلی و خارجی در پستهای در حال طرح و ساخت، استفاده از پنجره هایUPVC  با شیشه دو جداره در ساختمانهای موجود در پستهای در حال طرح و ساخت، استفاده از دربهای فلزی دوجداره با لایه عایق حرارتی میانی و همچنین استفاده از شیشه دو جداره در دربهای پیرامونی ساختمانهای موجود در پستهای در حال طرح و ساخت، استفاده از سقف کاذب در ساختمانهای موجود در پستهای در حال طرح و ساخت، استفاده از لایه عایق حرارتی در دیوارهای پیرامونی ساختمانهای موجود در پستهای در حال طرح و ساخت انجام شده است.

این گزارش حاکی است در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی در راستای سیاستهای مدیریت مصرف درج پیامهای مدیریت مصرف در رسانه ها و تلویزیون شهری شرکت و تابلوهای بین جاده ای ، مکاتبه با شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم از طریق تریبون های نماز جمعه استان و  توزیع اقلام تبلیغاتی در محل نماز جمعه، انعکاس موضوع مصرف بهینه انرژی در فضاها و رسانه های مجازی و ... صورت گرفته است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید