27 اردیبهشت ماه روز ارتباطات مبارک باد

 

روابط عمومی دانشی نوپاست  که در سطح جهانی  به عنوان یک پدیده مهم و اثر گذار در عرصه ارتباطات جمعی تبدیل شده  است و هر روز ابعاد  گسترده تر و شکل  تازه تری می یابد که این مساله مستلزم  برخورداری از علوم و فنون گوناگون است و فعالیت های آن باید با ابتکار و خلاقیت مستمر عجین شود.

 امروزه روابط عمومی یک تدارکاتچی و مسئول تشریفات نیست؛  بلکه به عنوان یک جایگاه مشورتی و مديريتي   و مغز متفکر سازمان بوده و بدیهی است هیچ نهاد و سازمانی نمی تواند بدون موفقیت در حوزه روابط عمومی به عنوان یک سازمان موفق مطرح شود.

وظیفه  تامین منافع  سازمان و تعهد به رسالت سازمان و  در عین حال پاسخگویی  به نیاز مخاطبان برون سازمانی از  وظایف خطیر روابط عمومی است و در واقع نماينده سازمان و مديريت در بين مردم و كاركنان و نيز وكيل مدافع مردم و كاركنان در سازمان است  که انجام این وظيفه دوسويه مستلزم توان مدیریتی چندبعدی است.

روابط عمومی باید با اتخاذ شیوه ها و روش های نوین نسبت به معرفی و شفاف سازی عملکرد دستگاه و سازمان متبوع خود  تلاش کنند و با پاسخگویی به افکار عمومی پاسخگوی مناسبی برای نیازها، انتظارات و خواسته هایشان باشد زیرا سرمایه اجتماعی، کلید موفقیت روابط عمومی و یک سازمان در پیوند دوسویه بین مخاطبان و سازمانهاست.

آنچه ما امروز میراث دار آن به نام روابط عمومی هستیم، حاصل چند دهه تلاش فعالان و علاقه مندانی است که نبوغ و خلاقیت فردی و اجتماعی را آمیزه دانش کرده و هر روز بر لایه های آن افزوده اند اما اگر چه روز به روز بر آمار کمی و البته ارتقای کیفی آثار چاپی علم روابط عمومی افزوده می شود ویژگی های مربوط به هر سازمان شرایط ویژه ای را پیش روی هر مدیر و کارشناس روابط عمومی قرار می دهد که تنها با کاردانی و نبوغ فکری، می توان آن سازمان را به جایگاه مطلوب ارتقا بخشید.

با گرامی‌داشت این روز و تقدیر و سپاسگزاری از عموم تلاش‌گران عرصۀ ارتباطات،  امیدواریم روز ملی ارتباطات و روابط عمومی  نقطه عطفی را در توسعه و تحول واحدهای روابط عمومی در ایران و شناخت جایگاه آن باشد تا فعالان این عرصه، با سرلوحه قرار دادن اصل صداقت و امانت، وظیفه خود  را به انجام رسانند.

 

 

 

پیام نوروزی مدیرعامل به مناسبت نوروز 96

 

 

 

پیام نوروزی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان و رئیس ستاد برق استان

 

              یا مقلب  القلوب  والابصار                  یا  مدبر اللیل والنهار

           یا محول الحول  و الاحوال                   حول  حالنا  الی احسن الحال

 

با سلام خدمت شما همکاران محترم  و عرض تبریک آغاز بهار طبیعت، امیدوارم   امسال نیز  برای شما و همه کسانی که نوروز را گرامی می دارند مبارک باشد . در این واپسین روزهای سال یاد و خاطره شهدا و همینطور عزیزان همکاری که برای این مرز و  بوم در عرصه صنعت برق خدمت کردند و اکنون اسیر خاک می باشند را گرامی می داریم . سال 1395 در یک نگاه اجمالی برای شرکت سالی پرتلاش بود و شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل که رهبر انقلاب برای سال 95 نامگذاری کردند در عملکرد شما همکاران و صنعت برق استان بروز یافت  و گام هایی اساسی در جهت تحقق این شعار برداشته شد و طرح ها و پروژه هایی در این راستا به بهره برداری رسید. لذا کماکان توصیه و تأکید می شود به داشتن این روحیه برای همه وقت و سال ها جهت پیشبرد امور و کارها و  جهش های علمی و صنعتی برای رشد و توسعه کشور عزیزمان که مورد هجوم دشمنان قرار دارد .  از شما همکاران  صنعت برق به دلیل تلاش روزافزونتان در خدمت به مردم استان در جهت  آماده سازی طرح های تولید، انتقال و توزیع قدردانی می کنم و خواستار همکاری های صمیمانه و همدلی و نیت خیرخواهانه  برای نیل به آرمان های این صنعت هستم.  هدف ما در سال جدید ایجاد و رونق پایداری بیشتر در شبکه ها و توسعه بیشتر طرح های انتقال و فوق توزیع است که باید با همان روحیه همکاری و همدلی که رمز موفقیت است این مسیر رشد را ادامه بدهیم .  در آغاز سال جدید و لحظات دعا و نیاز به سوی آن بی نیاز از خدای قادر متعال بخواهیم همه ما  را در راه آبادانی کشور و خدمت به مردم موفق بدارد. امیدوارم  سالی  پر از  خیر و برکت توأم با سلامتی برای شما و خانواده محترمتان باشد.

                                                                   

                                                                        با احترام

                                                                  علی اصغر نصرالهی

                                                                        مدیرعامل

 

 

 

معرفی کتاب دینامیک سیستم های قدرت، پایداری و کنترل

 کتاب "دینامیک سیستم های قدرت،پایداری و کنترل" با ترجمه مهندس حسن بخشی کارشناس معاونت طرح و توسعه شرکت برق منطقه ای کرمان و دکتر هادی زاینده رودی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ازاد کرمان توسط انتشارات دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرمان به چاپ رسید.

این کتاب  شامل دو جلد و مجموعا  1100  صفحه و سه بخش و  14 فصل است.

  دینامیک سیستم های قدرت یکی از جذابترین و در عین حال پیچیده ترین موضوعات مهندسی برق می باشد.

 کتاب حاضر یکی از معتبر ترین کتب مرجع در زمینه دینامیک سیستم های قدرت در دانشگاه های اروپا  می باشد؛ از  می تواند به عنوان مرجع کاملی برای مهندسین شاغل در صنعت برق، محققین، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری باشد.

 

 

معرفی کتاب اصول حفاظت سیستم قدرت و مهندسی پست های فشارقوی ترجمه مهندس بخشی

کتاب اصول حفاظت سیستم قدرت

پیشرفت هایی که اخیراً نصیب صنعت برق شده باعث پیچیدگی و پویایی سیستم قدرت گردیده است. از اینرو حفاظت از این سیستم یکی از مهمترین و پیچیده ترین وظایف متخصصین و مهندسین شاغل در این بخش می باشد. هدف اصلی کتاب ارائه مفاهیم و روشهای کاربردی حفاظت سیستم قدرت از جمله انواع رله ها، عملکرد رله های حفاظتی، انواع خطاها و ... به علاقمندان می باشد. مطالب ارائه شده در این کتاب حاصل تدوین و تجربه چندین ساله مؤلفین در زمینه حفاظت سیستم قدرت می باشد. مؤلفین کتاب آقایان «پاتانکار» و «باید» می باشند و در 342 صفحه توسط حسن بخشی بوسیله انتشارات علم و صنعت 110 تهران به چاپ رسیده است. سادگی و کاربردی بودن مطالب و استقبال علاقمندان از موضوعات کتاب باعث گردید کتاب برای چهارمین بار چاپ مجدد گردد.

کتاب مهندسی پستهای فشار قوی   HVAC , HVDC ,GIS  

از آنجایی که پستهای فشار قوی متعددی در فواصل دور و نزدیک از نیروگاهها احداث گردیده است، لزوم آشنایی با طراحی، تجهیزات، بهره برداری و ... پستها احساس می شود. از اینرو هدف مهم کتاب آشنایی کامل علاقمندان و متخصصین با تجهیزات و سیستمهای موجود در پستهای فشار قوی اعم از HVAC , HVDC , GIS و ارائه اطلاعات کامل و کاربردی در زمینه طراحی ، نصب و بهره برداری، تعمیر و نگهداری و ... به آنها می باشد. از اینرو کتاب حاضر مرجع خوبی برای علاقمندان و مهندسین شاغل در این بخش می تواند باشد. نویسنده کتاب آقای پروفسور «رائو» بوده و در 548 صفحه توسط حسن بخشی با مشارکت شرکت برق منطقه ای کرمان و جهاد دانشگاهی استان کرمان به چاپ رسیده است.

روزنگار

 

 

 

 

 

 

 

         4 آبان

 

 

آغاز به کار اولین فرستنده تلویزیون دولتی در ایران به نام تلویزیون ملی ایران(1345)

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

 

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari