معرفی کتاب اصول حفاظت سیستم قدرت و مهندسی پست های فشارقوی ترجمه مهندس بخشی

کتاب اصول حفاظت سیستم قدرت

پیشرفت هایی که اخیراً نصیب صنعت برق شده باعث پیچیدگی و پویایی سیستم قدرت گردیده است. از اینرو حفاظت از این سیستم یکی از مهمترین و پیچیده ترین وظایف متخصصین و مهندسین شاغل در این بخش می باشد. هدف اصلی کتاب ارائه مفاهیم و روشهای کاربردی حفاظت سیستم قدرت از جمله انواع رله ها، عملکرد رله های حفاظتی، انواع خطاها و ... به علاقمندان می باشد. مطالب ارائه شده در این کتاب حاصل تدوین و تجربه چندین ساله مؤلفین در زمینه حفاظت سیستم قدرت می باشد. مؤلفین کتاب آقایان «پاتانکار» و «باید» می باشند و در 342 صفحه توسط حسن بخشی بوسیله انتشارات علم و صنعت 110 تهران به چاپ رسیده است. سادگی و کاربردی بودن مطالب و استقبال علاقمندان از موضوعات کتاب باعث گردید کتاب برای چهارمین بار چاپ مجدد گردد.

کتاب مهندسی پستهای فشار قوی   HVAC , HVDC ,GIS  

از آنجایی که پستهای فشار قوی متعددی در فواصل دور و نزدیک از نیروگاهها احداث گردیده است، لزوم آشنایی با طراحی، تجهیزات، بهره برداری و ... پستها احساس می شود. از اینرو هدف مهم کتاب آشنایی کامل علاقمندان و متخصصین با تجهیزات و سیستمهای موجود در پستهای فشار قوی اعم از HVAC , HVDC , GIS و ارائه اطلاعات کامل و کاربردی در زمینه طراحی ، نصب و بهره برداری، تعمیر و نگهداری و ... به آنها می باشد. از اینرو کتاب حاضر مرجع خوبی برای علاقمندان و مهندسین شاغل در این بخش می تواند باشد. نویسنده کتاب آقای پروفسور «رائو» بوده و در 548 صفحه توسط حسن بخشی با مشارکت شرکت برق منطقه ای کرمان و جهاد دانشگاهی استان کرمان به چاپ رسیده است.

روزنگار

 

 

 

 

 

 

 

         4 آبان

 

 

آغاز به کار اولین فرستنده تلویزیون دولتی در ایران به نام تلویزیون ملی ایران(1345)

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

 

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari