27 اردیبهشت ماه روز ارتباطات مبارک باد

 

روابط عمومی دانشی نوپاست  که در سطح جهانی  به عنوان یک پدیده مهم و اثر گذار در عرصه ارتباطات جمعی تبدیل شده  است و هر روز ابعاد  گسترده تر و شکل  تازه تری می یابد که این مساله مستلزم  برخورداری از علوم و فنون گوناگون است و فعالیت های آن باید با ابتکار و خلاقیت مستمر عجین شود.

 امروزه روابط عمومی یک تدارکاتچی و مسئول تشریفات نیست؛  بلکه به عنوان یک جایگاه مشورتی و مديريتي   و مغز متفکر سازمان بوده و بدیهی است هیچ نهاد و سازمانی نمی تواند بدون موفقیت در حوزه روابط عمومی به عنوان یک سازمان موفق مطرح شود.

وظیفه  تامین منافع  سازمان و تعهد به رسالت سازمان و  در عین حال پاسخگویی  به نیاز مخاطبان برون سازمانی از  وظایف خطیر روابط عمومی است و در واقع نماينده سازمان و مديريت در بين مردم و كاركنان و نيز وكيل مدافع مردم و كاركنان در سازمان است  که انجام این وظيفه دوسويه مستلزم توان مدیریتی چندبعدی است.

روابط عمومی باید با اتخاذ شیوه ها و روش های نوین نسبت به معرفی و شفاف سازی عملکرد دستگاه و سازمان متبوع خود  تلاش کنند و با پاسخگویی به افکار عمومی پاسخگوی مناسبی برای نیازها، انتظارات و خواسته هایشان باشد زیرا سرمایه اجتماعی، کلید موفقیت روابط عمومی و یک سازمان در پیوند دوسویه بین مخاطبان و سازمانهاست.

آنچه ما امروز میراث دار آن به نام روابط عمومی هستیم، حاصل چند دهه تلاش فعالان و علاقه مندانی است که نبوغ و خلاقیت فردی و اجتماعی را آمیزه دانش کرده و هر روز بر لایه های آن افزوده اند اما اگر چه روز به روز بر آمار کمی و البته ارتقای کیفی آثار چاپی علم روابط عمومی افزوده می شود ویژگی های مربوط به هر سازمان شرایط ویژه ای را پیش روی هر مدیر و کارشناس روابط عمومی قرار می دهد که تنها با کاردانی و نبوغ فکری، می توان آن سازمان را به جایگاه مطلوب ارتقا بخشید.

با گرامی‌داشت این روز و تقدیر و سپاسگزاری از عموم تلاش‌گران عرصۀ ارتباطات،  امیدواریم روز ملی ارتباطات و روابط عمومی  نقطه عطفی را در توسعه و تحول واحدهای روابط عمومی در ایران و شناخت جایگاه آن باشد تا فعالان این عرصه، با سرلوحه قرار دادن اصل صداقت و امانت، وظیفه خود  را به انجام رسانند.

 

 

 

روزنگار

 

 

 

 

 

 

 

         4 آبان

 

 

آغاز به کار اولین فرستنده تلویزیون دولتی در ایران به نام تلویزیون ملی ایران(1345)

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

 

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari