همایش آموزشی بهینه سازی مصرف برق در صنایع برگزار شد

 

سرویس خبری افشان: 

با توجه به ضرورت مدیریت بار و انرژی الکتریکی در صنایع از یک طرف و محدودیت های تولید برق در شبکه و لزوم حفظ سرمایه های ملی از طرف دیگر و در راستای فعالیت های تخصصی آگاهسازی و اطلاع رسانی مدیریت مصرف برق، همایش آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت، هارمونیک ها و انرژی های تجدیدپذیر برای مشترکین و متقاضیان صنعتی برگزار شد.

 

این همایش با حضور  اساتیدی از سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) نمایندگی اصفهان و نمایندگان صنایع  برگزار شد.

 

در این همایش همایش مباحثی در زمینه ممیزی انرژی و استقرار سیستم مدیریت انرژی، الکتروموتورها، هارمونیک ها، خازن گذاری و انرژی های تجدیدپذیر مطرح شد.

 

مدرس ساتبا در این همایش اظهار داشت: مبحث انرژی به‌عنوان یک پارامتر امنیت ملی در جهان مطرح است و در کشور ما پس از هدفمندی یارانه‌ها  صنایع به فکر افتادند که مصرف انرژی خود را کنترل کنند و از همان زمان بحث بهینه‌سازی و روند کاهش انرژی را به همراه داشتیم اما این قضیه مستمر نبود و بعد از مدتی کنترل مصرف انرژی رها شد.

 

محمد اسماعیل صیاد زاده  افزود: باید بهبود مستمر در سیستم مدیریت انرژی اتفاق افتد و لازم است فردی به‌عنوان مدیر انرژی در سازمان‌ها تعیین شود و مدیران به اهمیت صرفه‌جویی در صنایع پی ببرند.

 

صیادزاده گفت: در کشور ما مباحث و طرح‌های مختلف وابسته به اشخاص است و در صورت بازنشستگی یک مدیر، طرح و برنامه اجرایی هم از بین می‌رود و به همین دلیل لازم است برنامه و طرح‌های مختلف مستندسازی شده و ثبت نتایج صورت گیرد.

 

وی گفت:  یکی از موانع موجود بر سر راه ممیزی انرژی در سازمان‌ها نبود اطلاعات کافی در این زمینه است که باید در مورد آن آموزش و اطلاع  رسانی صورت گیرد.

 

همچنین مهندس شیروی از دیگر مدرسان ساپتا در خصوص  مزیت تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر گفت: مزیت تولید برق از انرژی های غیرتجدیدپذیر، ظرفیت نامحدود و بازگشت پذیر بودن آن است و همچنین تولید انرژی از طریق سوخت فسیلی منجر به آلودگی محیط زیست و گرم شدن زمین و ... می شود.

 

 وی افزود: رایگان بودن منبع انرژی، منابع بی پایان انرژی های تجدیدپذیر، سود سرشار اقتصادی، عدم نیاز به شبکه توزیع، اتلاف نشدن انرژی، عدم آلودگی محیط زیست، هزینه تعمیرات کم و کاهش مصرف در زمان اوج پیک مصرف از جمله مزایای این روش تولید انرژی است.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

روزنگار

 

 

 

 

 

 

 

         4 آبان

 

 

آغاز به کار اولین فرستنده تلویزیون دولتی در ایران به نام تلویزیون ملی ایران(1345)

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

 

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari