همایش آموزشی بهینه سازی مصرف برق در صنایع برگزار شد

 

سرویس خبری افشان: 

با توجه به ضرورت مدیریت بار و انرژی الکتریکی در صنایع از یک طرف و محدودیت های تولید برق در شبکه و لزوم حفظ سرمایه های ملی از طرف دیگر و در راستای فعالیت های تخصصی آگاهسازی و اطلاع رسانی مدیریت مصرف برق، همایش آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت، هارمونیک ها و انرژی های تجدیدپذیر برای مشترکین و متقاضیان صنعتی برگزار شد.

 

این همایش با حضور  اساتیدی از سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) نمایندگی اصفهان و نمایندگان صنایع  برگزار شد.

 

در این همایش همایش مباحثی در زمینه ممیزی انرژی و استقرار سیستم مدیریت انرژی، الکتروموتورها، هارمونیک ها، خازن گذاری و انرژی های تجدیدپذیر مطرح شد.

 

مدرس ساتبا در این همایش اظهار داشت: مبحث انرژی به‌عنوان یک پارامتر امنیت ملی در جهان مطرح است و در کشور ما پس از هدفمندی یارانه‌ها  صنایع به فکر افتادند که مصرف انرژی خود را کنترل کنند و از همان زمان بحث بهینه‌سازی و روند کاهش انرژی را به همراه داشتیم اما این قضیه مستمر نبود و بعد از مدتی کنترل مصرف انرژی رها شد.

 

محمد اسماعیل صیاد زاده  افزود: باید بهبود مستمر در سیستم مدیریت انرژی اتفاق افتد و لازم است فردی به‌عنوان مدیر انرژی در سازمان‌ها تعیین شود و مدیران به اهمیت صرفه‌جویی در صنایع پی ببرند.

 

صیادزاده گفت: در کشور ما مباحث و طرح‌های مختلف وابسته به اشخاص است و در صورت بازنشستگی یک مدیر، طرح و برنامه اجرایی هم از بین می‌رود و به همین دلیل لازم است برنامه و طرح‌های مختلف مستندسازی شده و ثبت نتایج صورت گیرد.

 

وی گفت:  یکی از موانع موجود بر سر راه ممیزی انرژی در سازمان‌ها نبود اطلاعات کافی در این زمینه است که باید در مورد آن آموزش و اطلاع  رسانی صورت گیرد.

 

همچنین مهندس شیروی از دیگر مدرسان ساپتا در خصوص  مزیت تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر گفت: مزیت تولید برق از انرژی های غیرتجدیدپذیر، ظرفیت نامحدود و بازگشت پذیر بودن آن است و همچنین تولید انرژی از طریق سوخت فسیلی منجر به آلودگی محیط زیست و گرم شدن زمین و ... می شود.

 

 وی افزود: رایگان بودن منبع انرژی، منابع بی پایان انرژی های تجدیدپذیر، سود سرشار اقتصادی، عدم نیاز به شبکه توزیع، اتلاف نشدن انرژی، عدم آلودگی محیط زیست، هزینه تعمیرات کم و کاهش مصرف در زمان اوج پیک مصرف از جمله مزایای این روش تولید انرژی است.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

روزنگار

 

 

 

 

 

 

 

       7 بهمن

 


 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

 

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari