برگزاری جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیر عامل استان

 

سرویس خبری افشان: جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیر عامل استان  با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و نمایندگانی از شرکت های آب، برق، گاز و نفت استان کرمان  در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای کرمان و دبیرکارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان، طی گزارشی گفت: طی سال هایی که از آغاز کار کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل می گذرد جلسات متعددی برگزار شد و یک سری فعالیت ها تعریف شد که به خوبی جلو رفت و در مجموعه استانداری یکی از اقدامات خوبی که صورت گرفت اخذ خدمات مشاور در حوزه پدافند غیرعامل بود که گزارش بسیار کاربردی در زمینه برق ارائه شد.

مهندس محمود سلیمیان افزود: مساله ای که در حال حاضر باید مد نظر قرار بگیرد تمرکز بر اجرایی سازی مباحث است که باید پیگیری شود و طرح های استانی به شکل منسجم پیش روند تا شرایط مساعدی در این زمینه فراهم شود.

در این جلسه مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری طی سخنانی گفت: با توجه به تعداد نیروگاه های استان کرمان، دیسپاچینگ جنوبشرق  و خطوط انتقال انرژی کرمان شاهراه انرژی جنوبشرق کشور به شمار می آید و این مساله لزوم توجه ویژه ما به حوزه پدافند غیرعامل را نشان می دهد.

وی افزود: با توجه به پیش رو بودن هفته پدافند برنامه هایی در جهت انجام رزمایش های مختلف به منظور تست تجهیزات و آمادگی نیروی انسانی برگزار می شود که به منظور آن سناریوهای مختلفی توسط هر یک از شرکت ها نوشته شده  و تهدیدات  برق به صورت سایبری و تروریستی و تهدیدات آب به صورت زیستی و تروریستی دیده شده است.

پیمان سلاجقه گفت: این رزمایش ها هم به صورت جداگانه و در مواردی به صورت مشترک خواهد بود از جمله رزمایش شرکت های برق و آب استان کرمان  با مشارکت شرکت برق منطقه ای کرمان، شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان و شرکت آب منطقه ای استان کرمان برگزار خواهد شد و طی آن برق این شرکت ها و تعدادی از مراکز حساس دیگر به منظور سنجش میزان آمادگی دیزل ژنراتورها و همچنین عملکرد شرکت برق از نظر سرعت برقراری خدمات بررسی خواهد شد.

وی افزود: از دیگر مسائلی که در زمینه پدافند غیرعامل باید در نظر گرفته شده مساله فرهنگ سازی و تبلیغات در این زمینه است که انتظار می رود شرکت ها اقداماتی را در این زمینه انجام دهند که می تواند از طریق چاپ شعار بر روی قبوض، تبلیغات محیطی، اطلاع رسانی از طریق رسانه و همچنین برگزاری همایش ها صورت گیرد.

همچنین هر یک از شرکت ها گزارشی از اقدامات خود در این زمینه پدافند غیرعامل ارائه دادند و بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari