برگزاری شورای کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل استان کرمان

 

 

 سرویس خبری افشان: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان کرمان  با حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و نمایندگانی از شرکت های آب، برق، گاز و نفت استان کرمان  در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

 

دبیرکارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان ضمن خیرمقدم و تبریک هفته پدافند غیرعامل گفت: شورای پدافند غیرعامل استان کرمان به صورت منظم تشکیل جلسه داده است و منجر به نتایج مثبتی شده است.

 

مهندس محمود سلیمیان با اعلام این مساله که استان کرمان رتبه اول را در کشور در زمینه سیارسازی تجهیزات دارد افزود: شرکت برق منطقه ای کرمان با توجه به بودجه محدود توانست در زمینه دیزل ژنراتورها اقدام بسیار خوبی انجام دهد و دیزل ژنراتورهای سیار شرکت آماده به کار هستند.

 

وی افزود: علاوه بر این دیزل ژنراتورها یک دستگاه کشنده برای دیزل ژنراتورها طراحی و ساخته شد که قادر به جابجایی انواع دیزل ژنراتورهای ثابت می باشد.

 

سلیمیان اظهار داشت: شرکت برق منطقه ای کرمان دارای پست های سیاری است که می تواند به محل های مورد نظر حمل و مستقر شوند وهمچنین قابلیت کلید زنی شبکه در سطح ولتاژ بالا وجود دارد و موازی سازی شبکه یکی از مواردی است که همیشه در طراحی شبکه مورد توجه است.

 

همچنین مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کرمان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شورا گفت: در زمینه پدافند غیرعامل اقدامات خوبی  از نظر شناسایی تهدید ها و آسیب پذیری ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف و شناسایی امکانات صورت گرفته است.

 

وی گفت: در این زمینه ما از یک مشاور امنیتی استفاده کردیم و طرح هایی نیز ارائه شده است و کلاس های آموزشی متعدد برگزار گردید.

 

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیزضمن تقدیر از اقدامات این شورا گفت: با توجه به گستردگی استان کرمان و شرایط امنیتی آن باید اقدامات بسیار گسترده ای در زمینه پدافند غیرعامل صورت گیرد.

 

سردار محمدعلی مطیعی افزود: مهمترین هدف اجرای پدافند غیرعامل به کارگیری عوامل بازدارنده ای است که مانع آسیب رساندن به تأسیسات گردد و باید تأسیسات و پروژه ها به گونه ای باشند که دشمن نتواند هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نماید و تأسیسات و پروژه ها در حاشیه امنی قرار گیرند و دسترسی به آنها به آسانی صورت نگیرد .

 

وی افزود: تهدیدات سایبری مساله اول کشور است و این موضوع مهمی است که مورد تاکید رهبری معظم انقلاب قرار گرفته است و از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

سردار مطیعی گفت: کار اصلی پدافند غیرعامل رصد دقیق فعالیت‌های دشمن و اقدامات تهدید گونه آن دانست و تصریح کرد: در پدافند غیرعامل تهدیدی به عنوان تهدید طبیعی معنا ندارد و آنچه برای ما مهم است تهدیدات دشمن است که ممکن است متاثر از تهدید طبیعی باشد.

 

وی بیان کرد: مسئول پدافند غیرعامل در هر شرکت مدیر عامل شرکت است و مفهوم اصلی پدافند غیرعامل این است که هریک از شرکت ها بدون وابستگی به هیچ یک از نیروهای انتظامی و مسلح به تنهایی بتواند شرایطی غیرقابل نفوذ برای تهدیدات و مقابله با آن را پدید آورد.

 

سردار مطیعی گفت: حتی با وجود سازو کارها و اقدامات مناسب نباید دچار غفلت شویم و باید طرح های مقابله ایدز زمینه تهدیدات سایبری، حفاظت فیزیکی و الویت امنیت وجود داشته باشد.

 

در این جلسه هریک از شرکت های شورای پدافند غیرعامل استان به عملکرد خود در زمینه پدافند غیرعامل اشاره کردند.

 

همچنین به صورت همزمان مانور پدافند غیرعامل در یکی از مراکز مهم کنترلی برق منطقه ای کرمان صورت گرفت که طی آن تروریست های فرضی با نفوذ و از کار انداختن سیستم های نرم افزاری اصلی منجر به قطع برق در شبکه شدند که با استفاده از نیروهای مجرب و از طریق سیستم های پشتیبانی طی مدت کوتاهی شبکه برق به وضعیت عادی برگشت و عملیات بازیابی شبکه به بهترین نحو انجام گردید.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

روزنگار

 

 

 

 

 

 

 

       7 بهمن

 


 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

 

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari