اولین کارگروه تخصصی pm منطقه جنوب و جنوبشرق برگزار شد

 

 سرویس خبری افشان:

اولین کار گروه تخصصی pm منطقه جنوب و جنوبشرق کشور در محل سالن کنفرانس شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار شد.

 

در این کارگروه  کارشناسان برنامه ریزی دیسپاچینگ های مناطق و نواحی جنوب و جنوبشرق کشور و دفاتر فنی شرکت های برق منطقه ای فارس، هرمزگان، یزد، سیستان و بلوچستان و کرمان حضور داشتند.

 

در ابتدای این جلسه  معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای کرمان گفت: لزوم برگزاری چنین جلساتی، ایجاد دید کلان بر فعالیت های عملیاتی تعمیر، نگهداری و تجهیزات شبکه برق کشور همراه  با در نظر گرفتن جزئیات فنی به صورت همزمان و ایجاد وحدت رویه و یکپارچگی در فرآیندهای کاری مشابه در راستای تحقق بهبود بهره برداری و اهداف مشترک شرکت های برق منطقه ای است.

 

مهندس محمود سلیمیان افزود: در دیدگاه کلان  ما باید علاوه بر بر حل مسائل خود به عنوان یک شرکت منافع صنعت برق را به عنوان یک کل واحد در نظر بگیریم  و در جلساتی که به منظور تبادل نظر و همکاری تشکیل می شود این نکته را در نظربگیریم  که چگونه می توانیم در رشد و توسعه صنعت برق نقش داشته باشیم.

 

 در این جلسه کارشناسی ، تصمیماتی در خصوص پیش بینی تدوین برنامه های pm سال 1397 خطوط تبادلی 230 و 400 کیلوولت شبکه جنوب و جنوبشرق کشور با هدف کاهش ریسک پذیری ناشی از خروج خطوط ، افزایش پایداری شبکه، کاهش کلید زنی ها، صرفه جویی در میزان مصرف سوخت نیروگاه ها ( بدلیل کاهش تعداد خروج خطوطی که شروط تبادلی بین منطقه ای را ایجاب می کنند ) و . . . گرفته شد و نتایج جهت اعلام به شرکت مدیریت شبکه برق ایران جمع بندی گردید.

 

همچنین در این جلسه خلاصه ای از وضعیت شبکه برق استان کرمان از لحاظ وسعت و پراکندگی جغرافیایی، ظرفیت های تولید و خطوط و ترانس های انتقال و فوق توزیع استان، میزان تبادل شبکه کرمان با شبکه سراسری، نحوه عبور از پیک تابستان سال 1396 و همچنین پیش بینی رشد بار و نیاز مصرف شبکه برق کرمان ارائه شد.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari