شورای هماهنگی و انسجام بخشی آب و برق استان کرمان با حضور وزیر نیرو برگزار شد

سرویس خبری افشان: در دومین روز سفر وزیر نیرو و هیات همراه به استان کرمان، با حضور مدیران شرکت های آب و برق استان مشکلات این صنعت در استان کرمان طی یک صبحانه کاری در محل شرکت برق منطقه ای کرمان بررسی شد.

 

 در این جلسه وزیر نیرو توجه به مدیریت سمت تقاضا، تنوع بخشی به منابع مالی و هماهنگی میان مدیران را برای حل مشکلات ضروری دانست.

 

دکتر رضا اردکانیان افزود:  ما باید علاوه بر بکارگیری  فضا و فرصت های موجود در زمینه طراحی روش های جدید و الگوبرداری از نمونه های موفق برای حل مشکلات فعال باشیم و ایجاد توسعه پایدار مستلزم کاهش هزینه هاست.

 

وی گفت: حضور سرمایه گذاران در استان کرمان به دلیل  اعتماد و وجود چارچوب های مدیریتی در استان کرمان است  و این فرصت به راحتی فراهم نشده و باید مغتنم دانسته شود.

 

وی افزود: خوشبختانه استان کرمان دارای ترکیب نمایندگان هوشمند، با تجربه و پیگیر است که باید از آن به عنوان یک فرصت است و با رعایت اصول حاکمیتی بهره گرفته شود.

 

دکتر اردکانیان گفت: در سطوح استانی راه حل بسیاری مسائل باید از طریق هم اندیشی و برگزاری جلسات و بررسی سناریوهای مختلف و دیدگاه بلند مدت بررسی شود و به وزارتخانه ارائه گردد.

 

وزیر نیرو گفت: استفاده از نیروی انسانی کارا و تربیت و آموزش نیروی انسانی، تخصیص منابع به این امر و شایسته گزینی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد.

 

وی اظهار داشت: به دلیل شرایط کشور و وجود گسل های متعدد بحث ایمن سازی تاسیسات آب و برق و برنامه ریزی برای شرایط بحران  باید به صورت مستقل در طراحی پروژه ها و تخصیص منابع مورد توجه قرار گیرد.

 

وی در پایان از مدیران خواست تا از فرصت کمی که برای خدمت به مردم ایجاد شده به نحوه مطلوب استفاده نمایند و این فرصت را غنیمت شمارند.

 

قبل از سخنان وزیر نیرو ابتدا هر یک از مدیران صنعت آب و برق استان کرمان به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه خود پرداختند و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای ضمن ارائه گزارش گفت: خوشبختانه با به مدار آمدن نیروگاه های جدید شوباد، گوهران وسمنگان در استان کرمان برای اولین بار تراز تولید و مصرف در استان کرمان مثبت شد.

 

علی اصغر نصرالهی افزود: در حال حاضر بیشترین میزان مصرف برق در بخش کشاورزی و پس از آن صنعت و خانگی است که با توجه به صنعتی شدن استان در آینده بیشترین مصرف استان به بخش صنعت تخصیص می یابد چنانچه تاکنون از سوی صنایع بالغ بر 2500 مگاوات تقاضای دیماند وجود دارد که این مسلزم سرمایه گذاری در بخش های نیروگاهی است.

 

وی همچنین گفت: استان کرمان بر روی ذوزنقه طلایی خورشیدی قرار دارد و بیشترین جذب و پتانسیل انرژی خورشیدی را دارد و به همین جهت سرمایه گذاران بسیاری برای حضور در منطقه اعلام آمادگی کرده اند و بیش از 2000 مگاوات مجوز در این زمینه صادر شده است.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان خواستار توجه و تخصیص منابع برای پیشبرد طرح های کلیدی استان استان شد.

 

 همچنین در این جلسه  استهلاک بالای شبکه برق در استان به دلیل پراکندگی جمعیت و عدم توازن بین درآمد و توسعه شبکه، فرسودگی شبکه استان، لزوم افزایش استاندارهای آب شرب استان کرمان، به نتیجه رسیدن  طرح های انتقال آب و تامین آب نیروگاه ها به عنوان مسائل اصلی استان مطرح شد.

 

لازم به ذکر است در این نشست در این جلسه دکتر انجم شعاع معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو، مهندس جانباز  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، مهندس کردی مدیرعامل شرکت توانیر حضور داشتند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari