افتتاح 3 پروژه شرکت برق منطقه ای کرمان به مناسبت دهه فجر

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان از افتتاح  3 پروژه با اعتبار بالغ بر 188 میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

مهندس حمیدرضا حبیبی اظهار داشت: به مناسبت دهه فجر امسال، فاز دوم پست 400 کیلوولت نیروگاه شوباد کهنوج، احداث پست132.20  کیلوولت رفسنجان 1 و توسعه فیدر پست 132.20 کیلوولت رفسنجان 2 و همچنین فاز اول احداث خطوط ارتباطی نیروگاه زرند به بهره برداری می رسند.

مهندس حبیبی افزود:  فاز اول پست 400 کیلوولت کهنوج شامل یک فیدر ترانس 400.230 کیلوولت و یک فیدر خط 400 کیلوولت است که در تیرماه سال 99 برقدار شد و فاز دوم شامل یک فیدر ترانس 400.230 کیلوولت و یک فیدر خط 400 کیلوولت می‌باشد که هدف از احداث این پست بالا بردن قابلیت اطمینان شبکه قدرت و بهبود پروفیل ولتاژ و پایداری شبکه و تکمیل رینگ 400 کیلوولت جنوب استان کرمان است که با اعتباری بالغ بر 111میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان همچنین بیان داشت: عملیات  افزایش ظرفیت و نوسازی پست 132.20 کیلوولت رفسنجان1،  با اعتبار 60میلیارد تومان  از دیگر  پروژه های  قابل افتتاح در دهه فجر است که این پروژه  با هدف تقویت شبکه برق فشار قوی، تامین برق مورد نیاز مرکز شهرستان رفسنجان و مناطق تجاری، مسکونی و صنعتی این شهر احداث گردید.

وی اظهار داشت: این پست با ظرفیت یک ترانس 15 مگاولت آمپری در حال کار بود که با توجه به ظرفیت پایین و فرسودگی تجهیزات به طور کامل جمع آوری شد و پست جدید با ظرفیت دو ترانس 40 مگاولت آمپر و مجموعاً 80 مگاولت به همراه دو فیدر ترانس، دو فیدر خط 132 کیلوولت و 16 فیدر 20 کیلوولت احداث گردیده است.

وی همچنین گفت: طرح توسعه یک فیدر خط 132 کیلوولت در پست رفسنجان2 نیز به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان   در رابطه با احداث خطوط ارتباطی نیروگاه زرند فاز اول گفت: این خط به طول 2/7  کیلومتر و به منظور انتقال انرژی تولیدی نیروگاه سیکل ترکیبی  در حال احداث زرند به شبکه با اعتبار 8 میلیارد تومان   احداث و عملیات اجرایی فاز دوم آن در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس حبیبی همچنین اظهار داشت:  به همین مناسبت با اعتبار 455 میلیارد تومان  7 پروژه توسعه شامل؛ دو فیدر خط در پست منوجان -فاز دوم، احداث خطوط ارتباطی نیروگاه زرند- فاز دوم، احداث خط قلعه گنج –سولان، احداث خط جوزم میدوک و افزایش ظرفیت ترانسهای پستهای  کرمان 1، توکل آباد و زنگی آباد کلنگ زنی می شوند.

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.